KABExABE - KTO JE PRAVÝ, KTO JE FAKE?

28.11.2018

Klasická rapová "parkoviskovka"... Kufa a Belmond, veľké autá, veľa "fellas" a kopa pyrotechniky...

Nie je to klip z kategórie "výstavná skriňa režiséra", zameraný je skôr na formu ako obsah. Môj pôvodný zámer s touto skladbou bol síce trochu odlišný a plánovaný príbeh by samotnú skladbu ešte viac podporil, v dôsledku rôznych problémov sme však od príbehovej časti produkcie museli upustiť.

Napriek tomu má videoklip svoje čaro a slová dvojice KABE podporenej beatom od ABEho určite stoja za zamyslenie :) . Zároveň to je môj prvý klip, pri ktorom som mal k dispozícií tak veľké množstvo svetiel a pyrotechniky... čo sa dúfam prejavilo aj na výsledku. :)

Z nakrúcania:

Pri nakrúcaní záberu na Kufu ako rapuje na korbe pick-upu zrazu prišiel jeden z komparzistov a priniesol chalanom jedlo, ktoré bol medzičasom zobrať, akoby sa ani nič nedialo :D

Pri nakrúcaní vnútri budovy prešlo pomerne veľa času od rozloženia svetiel a elektrocentrály po začiatok nakrúcania. Počas toho čakania ostala elektrocentrála zapnutá. Presne v momente, keď dorazil posledný človek dôležitý pre nakrúcanie, sa z miestnosti s centrálou ozvalo zakašľanie a elektrocentrála zhasla. Samozrejme nikomu nenapadlo, že náhradný benzín by sa mohol hodiť. Tak sme sa rôznymi spôsobmi pokúšali vytiahnuť nejaké palivo z nádrží áut... neúspešne :D. Výletu na čerpaciu stanicu sme sa vyhnúť nedokázali.