IDOL - STAČÍ MÁLO

17.02.2019

Žijeme v dobe politického populizmu. Politici so sklonmi k totalitným režimom neváhajú použiť najzákladnejšie ľudské pudy, aby vyvolali vo svojich voličoch strach a udržali sa tak pri moci.

Každý človek sa bojí. Máme strach o svoj život, o svoju rodinu, o živobytie či kultúru. Je to prirodzené a populisti to veľmi dobre vedia a vedeli to aj v minulosti. Hrozba "vymyslená" politikom je tá najhoršia, nedokážeme sa proti nej brániť. A tak sa iba spoliehame, že nás ochráni. Namiesto toho však vytvára hrozby, ktoré nás ohrozujú reálne. Sme však ochotní si to pripustiť? Naozaj chceme žiť celý život v strachu? V týchto dňoch sa ocitáme na križovatke a je na každom z nás, kam nasmerujeme Slovensko. Poddáme sa strachu alebo naberieme odvahu zmeniť túto krajinu na lepšie miesto? Pozorne sledujme, kto sa pokúša vyvolať v ľuďoch strach z "vymysleného". Voľba nie je ľahká. Premyslené hry s našou mysľou dokážu zmiasť každého. Sledujme ovocie slov. Vyvolávajú v nás slová strach alebo nádej na nápravu starých hriechov a zmenu Slovenska?

Nebojme sa lepšej krajiny, pretože #stačímálo.


Z nakrúcania

Pri nakrúcaní tohto klipu sa pokazilo asi všetko o sa pokaziť mohlo. Pred priestorom, v ktorom sa klip odohráva sme mali vybraté ďalšie dva. Pri oboch sa však vyskytli problémy a tak sme museli hľadať alternatívu. Večer pred nakrúcaním nám vypadol kľúčový herec, ktorý mal hrať politika. Nikoho iného vhodného na túto rolu sa nám nepodarilo nájsť a nakrúcanie už presunúť nešlo. Obliekol som sa teda do obleku a okrem scenára, réžie, kamery a svietenia som zabezpečil úlohu herca :D. V deň nakrúcania dvaja z ľudí, bez ktorých sa nemohlo nakrúcať úplne nezávisle od seba zaspali. To nám dosť výrazným spôsobom narušilo časový harmonogram a celé nakrúcanie sa tak z celodenného extrémne "scvrklo" na 4 a pol hodiny. Bolo to pre mňa mimoriadne stresujúce aby sme všetko stihli ale na koniec som naozaj šťastný, že to vyšlo :) .