IDOL – NEZLOMNÁ

29.04.2018

Alkohol. Taký typický pre Slovákov... V jednom "vtipe" sa vraví, že na celom svete je alkoholizmus choroba, len na Slovensku sa ťa spýtajú: "Čo si chorý, keď nepiješ?" Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko dokáže spôsobiť tento párty spoločník?

Alkoholizmus nie je záležitosťou dedkov vysedávajúcich v krčme, alkoholizmu môže podľahnúť ktokoľvek a kedykoľvek... Rovnako ako Idolov otec. Videoklip na základe skutočných udalostí, žiadna autorská fikcia, ale krutá realita množstva slovenských rodín. Aj lavička v parku, ktorú som vybral ako lokalitu vhodnú na nakrúcanie, si podobnú scénu ako je tá v klipe pamätá spred niekoľkých rokov. O tom som sa dozvedel od Idolovej matky, až keď bol videoklip hotový. Náhoda?

Už pri prvom vypočutí textu som vedel, že to bude náročné. Zároveň som však veril, že výsledok môže byť veľmi silný.

Z nakrúcania: Práca s deťmi je krásna, no zároveň veľmi náročná. Dvojnásobne to platí pri tvorbe videa. Zrežírovať dvoch neposedných chalanov, to dá zabrať každému tvorcovi J. V konečnom dôsledku to chalani zahrali naozaj bravúrne a detailne plnili to, čo som od nich potreboval. Vtipná situácia nastala, keď im Idol za odmenu doniesol obrovského plyšiaka. Menšieho z bratskej dvojice vôbec nezaujal, pretože si našiel oveľa zaujímavejšiu hračku. Lano použité ako rekvizita v klipe, ktorého sa za žiadnu cenu nechcel vzdať a celé štúdiové nakrúcanie sa s ním hral (vzhľadom na nízky vek chlapcov sme im nevysvetľovali pointu klipu, preto nevedel, akú úlohu to lano vlastne zohráva).