IDOL - CHCEL SOM LEN

07.04.2019

"Život je ako jazda na bicykli. Aby si nespadol, musíš sa pohybovať vpred." Albert Einstein

Každý z nás žije v prítomnom okamihu, každá sekunda, ktorá uplynie sa stane minulosťou. Je len na nás, čo s tou sekundou urobíme, ako ju využijeme. Máme za sebou milióny sekúnd, ktoré sme nejakým spôsobom využili. Zastavme sa však, obzrime sa späť a zamyslime sa, kam nás tento čas posunul...

To, čo robíme v súčasnosti priamo ovplyvňuje našu budúcnosť, rovnako ako to, čo sme spravili v minulosti ovplyvnilo našu súčasnosť. Pred minulosťou nikto neújde, je s nami pevne spojená.

Preto neplytvajme tou najcennejšou komoditou, ktorú máme. Využívajme čas tak, aby sme boli sami so sebou spokojní, keď sa za pár rokov obzrieme a zaspomíname na minulosť. Hýbme sa dopredu, nestojme na mieste. Len tak premeníme svet a aj svoj život na lepší. Je to jednoduché ako jazda na bicykli... nikto predsa nechce spadnúť.

Z nakrúcania:

V klipe pôvodne nemala byť stolička ale veľké kožené kreslo. Počas nakrúcania sa nám však pokazilo auto, ktoré malo kreslo priniesť. Alternatívu na poslednú chvíľu sa nám zabezpečiť nepodarilo, tak sme museli zmeniť plány a vybrať niečo, čo sa zmestí aj do malého auta. Nakoniec to však nebolo na škodu, pretože práve vďaka tenkým nohám stoličky ešte viac vynikol symbol zviazania spomienok z minulosti so súčasnosťou.

Už pár dní pred nakrúcaním sme riešili, akým spôsobom uchytiť na tehlové hradby špagát. Povrch nie je hladký ani čistý, k tomu sa dosť drolí. Stavili sme na isté riešenie všetkých problémov, lepiacu pásku, kobercovú, zo stavebnín, takú, ktorá drží na úplne všetkom. Zo začiatku to vyzeralo fajn, natiahli sme špagáty, začali sme pripínať fotografie a predmety z minulosti. Keď sme po takmer hodine mali celú scénu spravenú, prišiel silnejší závan vetra a zvuk odlepujúcej sa lepiacej pásky. Celá scéna zrušená. Po chvíli premýšľania sme prišli na alternatívu, ktorá nám predtým vôbec nenapadla, na vrchu hradieb je vybudovaná vyhliadková plošina. Z nej sme teda spustili 4 hlavné špagáty, na medzi ktorými sme natiahli viacero ďalších, tak vznikla oveľa krajšia "pavučina spomienok" ako pri prvom pokuse, aj keď nás to stálo hodinu zbytočného času.